URANIUM FIGURE/ZÁŘÍCÍ POSTAVA

Zavěšená světelná plastika složená z 35 ručně foukaných trubic o délce 600mm a průměru 60-80mm ze zeleného uranového skla. V každé z trubic je zavedena zářivka svítící ve spektru UV, která dodává sklu intenzivní zářící zeleno-žlutý signální jas.

Světelná plastika vznikla roku 2013. Diváci ji téhož roku mohli vidět na prvním ročníku pražského festivalu SIGNAL v interiéru kostela svatého Martina ve zdi.

Instalaci pro Kouzlo světla poskytl SIGNAL festival.

Foto: Alexander Dobrovodsky, SIGNAL festival

RONY PLESL je jeden z nejúspěšnějších a nejznámějších českých sklářských výtvarníků a designérů. Držitel mnoha ocenění, včetně Red Dot Design Award a Good Design Award, se v současné době věnuje především velkým projektům v architektuře a volné tvorbě. Jeho díla jsou zastoupena v nejprestižnějších sbírkách doma i v zahraničí. Od roku 2008 vede Ateliér skla na VŠUP v Praze. Pracuje pro významné klienty doma i v zahraničí, čtyři roky působil jako designér ve sklárnách Barovier & Toso, nejstarší rodinné firmě na světě. Výtvarně řešil pražskou výstavu značky Cartier a již deset let pracuje pro německý koncern SAHM. V roce 2011 převzal z rukou poroty Czech Grand Design ocenění pro nejlepšího designéra roku.

Více o tvorbě Ronyho Plesla najdete na www.ronyplesl.com